Čistenie kanalizácie

Čistenie kanalizácie

Vysokotlakové čistenie kanalizácií

krtkovanie gavlik čistenie kanalizácie

Čistenie kanalizácie

Vysokotlakové čistenie kanalizácie

Čistenie kanalizácie realizujeme pomocou vysokotlakového vodného čerpadla umiestneného vo vozidle s nádržou. Tlakové čerpadlo je schopné generovať vodu pod regulovaným tlakom až do výšky niekoľko 100 atmosfér. Na čerpadlo je cez hydraulický bubon pripojená tlaková hadica s dĺžkou niekoľko desiatok metrov ukončená tryskov. Trysky sú vymeniteľné, s rôznym počtom otvorov, s rôznymi uhlami podľa profilu potrubí a druhu čisteného materiálu. Čistenie kanalizácie elektromechanickým zariadením od priemeru 30mm do 250mm rôznymi druhmi nástavcov.

Technické výhody tlakového čistenia kanalizácie sú možnosť čistenia kanalizácie z vonkajšej šachty bez vstupu do domu, minimálne riziko poškodenia potrubia, veľká čistiaca sila a pružnosť, možnosť použitia rôznych tlakových hlavíc, vrátane frézovacích, možnosť jemného, postupného čistenia starých odpadov a kanalizácií v rodinných domoch.

Zapáchaujúci odpad – príčiny a riešenie

Príčinou zápachu môžu byť – pretekajúci a deravý sifón, ktorý má poškodené gumové tesnenie a voda kvapka na podlahu, kde sa odparuje a spôsobuje zápach. Alebo môže byť iná príčina, každý sifón má vodný uzáver, ktorý bráni prechodu vzduchu z potrubia do priestoru kúpeľne. Môže sa stať, ak je poškodené tesnenie, tak voda z neho po dlhšej dobe vytečie, napríklad cez noc a potom plyny, ktoré sa nachádzajú v rúrach, unikajú do priestoru.

Príčina môže byť aj v tom, že odvetrávacie potrubie, ktoré je niekde na streche, je vplyvom snehu, alebo ľadu upchaté a neodvádza plyny nad strechu. Upchatné môže byť aj z iných dôvodov. (uhynutý vták, osie hniezdo, nálet smetia, alebo suchej trávy, vybudované hniezdo a mnoho ďalších) Potom pri každom spláchnutí v bytoch nad vašim bytom dôjde k zmene tlaku v odpadovom potrubí a plyn unikne cez vodnú zátku do priestoru kúpeľne, alebo záchodu. V zriedkavých prípadoch spôsobí zápach hnijúci obsah vodnej zátky – vlasy a iné zvyšky po kúpaní.

krtkovanie gavlik havarijna služba čistenie kanalizacie
krtkovanie gavlik havarijna služba2 monitoring
krtkovanie gavlik havarijna služba čistenie kanalizacie
krtkovanie gavlik havarijna služba1

Tento problém nie je problémom samotného sifónu a preto je škoda doň liať rôzne prípravky, tie akurát len zmiernia alebo zmenia zápach v kúpeľni. Je to typický panelákový problém a podstata spočíva v niečom inom. Ak vyššie bývajúci susedia spláchnu WC, alebo doň vylejú naraz väčšie množstvo vody, napr. vedro, vodný stĺpec v odpadovom potrubí pôsobí ako piest, za ktorým sa vytvorí podtlak a ten potom vysaje na nižších poschodiach sifóny.

Prejavuje sa to charakteristickým bublaním v sifónoch a čo je najhoršie, cez prázdny sifón preniká do bytu zápach z odpadového potrubia. Ak ste doma a počujete takéto bublanie v sifónoch, stačí pustiť trochu vody a sifóny sa opäť naplnia. Ak nie ste práve doma, za pár hodín to pekne dokáže zasmradiť byt, ak nemáte zatvorené dvere na kúpeľni. Za niekoľko rokov sú už odpadové potrubia pekne zanesené, zmenšil sa ich prietok a preto sa tento efekt prejavuje čoraz častejšie a čoraz výraznejšie.

V tomto prípade ide o čiastočne upchaté odvetranie kanalizačnej stúpačky. Kanalizačná stúpačka je vyvedená nad strechou a mala by byť ukončená vetracou hlavicou. Ak sa čiastočne upchá odvetrávanie kanalizačnej stúpačky tak dochádza k efektu vyťahovania vody s vývevy a následne sa kanalizačná stúpačka odvetráva u Vás v byte. Stúpačku je nutné prečistiť od strechy t.j. od vetracej hlavici. Oznám to správcovi, že žiadaš prečistiť odvetrávanie kanalizačnej stúpačky. Po prečistení odvetrania to zaručene prestane.